Technical problems (Greek language)
02-02-2009, 07:08 PM
Post: #451
Technical problems (Greek language)
Ωραίος ο Γιώργος και επανέρχομαι με τα του ψυγείου μου.

Η λύση δόθηκε τελικά με το να κολήσουμε λαμάκια στο κάτω μέρος του ψυγείου έτσι ώστε και να πατήσει σψστά στις κάτω βάσεις αλλά και να στέκεται παράλληλα με την μετώπη...

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

Ωστόσο μετρήσαμε λάθος και τα φτιάξαμε λίγο μεγάλα...Ετσι βρίσκμε πανω στο βιντιλατερ....Υπολογισαμε λοιπον τη σωστη απόσταση και τα ξανακολησαμε.

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

Ετσι πετυχαμε αυτο που θέλαμε και τωρα όλα δείχνουν οκ. Επι τη ευκαιρία καθαρισα και τα παγουρακια της διαστολης και των καθαριστήρων τα οποία είχανε πιάσει βατράχια..... Θα σας πω μόνο ότι χρησιμοποιησα μεχρι και πετρες της οποίες τις έβαλα μέσα στο παγούρι και το κουνησα για να φύγει η βρώμα.

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

Εκεινο που ξεχασα να κανω και ζηταω συγγνώμη απο τον drako που με ειχε ρωτησει αλλα και απο ολους σας ειναι να το ζυγησω για να δουμε ποιο ειναι πιο ελαφρυ. Σας βαζω μια φωτο με την διαφορα παχους...

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
02-02-2009, 08:21 PM
Post: #452
Technical problems (Greek language)
Αν και τις εχω ανεβασει στο τοπικ με το project μου, τις ανεβαζω και δω.

[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)] [Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)] [Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)] [Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)] [Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]

Η αντλια κανει εναν ηχο, τον οποιο εκανε και η προηγουμενη οταν ψιλοτελειωνε η βενζινη. Τωρα τον κανει κυριως οταν μειωσω αποτομα τις στροφες της μηχανης. Πχ οταν βαζω νεκρα ή φρεναρω αποτομα.

Οπως ηδη εχω πει, ειμαι κουλος, τελικα η ηλεκτρονικη λειτουργει μια χαρα. Απλα ο παπαρας, δεν ειχα κουμπωσει καλα την μια απο τις 3 φισες του εγκεφαλου και γιαυτο δεν επαιρνε μπροστα. Υπαρχει μια υποψια να μην ειχε προβλημα ουτε η αντλια αλλά δεν ξερω. Αλλά δεν δικαιολογειται οταν εβαζα μπροστα να πηγαινα 2-3χλμ και μετα να μην επαιρνε μπροστα και υστερα απο κανα 10λεπτο να ξαναεπαιρνε μπροστα και παει λεγοντας. Ουτως ή αλλως ηθελε αντικατασταση ολο το συστημα (απλα παρηγορουμαιWink
Τωρα πρεπει να:
- μεταφερω την δεξια βαση μηχανης λιγο πιο πισω γιατι δεν ειναι στη σωστη θεση.
- βαλω τους μαμα εκκεντροφορους.
- παω να δω απο που μπαινει νερο. Προχθες ανακαλυψα οτι το δεξι ντουλαπακι του πορτμπαγαζ ειχε κανα μισολιτρο νερο Huh
- το κερωσω απο κατω και να συμμαζεψω τις διασκορπισμενες σκουριες. Το μπιμπικακι διπλα στην ταπα βενζινης δεν ειναι τιποτα. Το ανησυχητικο ειναι στην κολονα του συνοδηγου (στο παμπριζWink που εχει φουσκωσει το χρωμα 10εκ μηκος. (οταν του ειχα κανει ολικη βαφη υποτιθεται οτι το ειχαν φτιαξειWink.
Δουλειες με φουντες.

**COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**
[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]
Visit this user's website Find all posts by this user
02-02-2009, 10:30 PM
Post: #453
Technical problems (Greek language)
tolisspi Wrote:Οπως ηδη εχω πει, ειμαι κουλος, τελικα η ηλεκτρονικη λειτουργει μια χαρα. Απλα ο παπαρας, δεν ειχα κουμπωσει καλα την μια απο τις 3 φισες του εγκεφαλου και γιαυτο δεν επαιρνε μπροστα.

Τόλη κατάλαβες τώρα αWinkγιατί ήμουν επιφυλακτικός να σου δώσω τον έγκεφαλο για δοκιμή και βWink για τα "παπατζιλίκια" που σου είπα πιο πριν ??? :wink:

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
02-02-2009, 11:00 PM
Post: #454
Technical problems (Greek language)
Γιωργο στο ειχα πει απο μονος μου... να μην μου τον δωσεις γιατι μπορει να γινει παπαρια και δεν ειναι καθολου ευκολο (εως αδυνατοWink να βρεις εναν ιδιο εγκεφαλο σαν αυτον που εχεις. Εαν ηταν ο μαμα, βρισκεται.
Παντως σε ευχαριστω...

**COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**
[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]
Visit this user's website Find all posts by this user
02-03-2009, 12:58 PM
Post: #455
Technical problems (Greek language)
kozani37 Wrote:θα χασω εγω ενα κιλο απο τα 90 που εχω και θα ερθουμε στα ισια Big Grin Big Grin Big Grin

Ναι αλλα το δικο σου δεν ειναι μη αναρτωμενο.... Tongue
Πολυ σωστος και αιτιολογημενος, απλα προσωπικα εχω μια λατρεια προς οτιδηποτε ελαφρυ.... Wave

Μια χαρα το ψυγειο Διονυση! Thumbs up! Φιλτρακι για αναθυμιασεις βλεπω, αλλα που πηγε το φιλτρο αερα, οεο?

JapanPower

UoP Racing website
UoP Racing videos

Racing, because football, basketball, tennis & golf only require ONE ball....
Visit this user's website Find all posts by this user
02-03-2009, 01:46 PM
Post: #456
Technical problems (Greek language)
Χάρη το φιλτρο αέρα το έβγαλα για να διευκολύνω τις εργασίες τοποθέτησης του ψυγείου... :wink:

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
02-03-2009, 01:57 PM
Post: #457
Technical problems (Greek language)
Ειμαι λιγο χαζουλης.... Confused

JapanPower

UoP Racing website
UoP Racing videos

Racing, because football, basketball, tennis & golf only require ONE ball....
Visit this user's website Find all posts by this user
02-03-2009, 03:34 PM
Post: #458
Technical problems (Greek language)
το φιλτρακι εχει βγαλει τιποτα?πολυ καθαρο το βλεπω. παντως εαν βγαλει θα σου κανει το μοτερ χαλια.

**COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**
[Image: AEU86 AE86 - Technical problems (Greek language)]
Visit this user's website Find all posts by this user
02-03-2009, 07:19 PM
Post: #459
Technical problems (Greek language)
Το φιλτρακι μονο τοπικα εμφανιζει λιγο λιπαροτητα.Το καθαριζω το σημειο που και που. Η φισα του μπεκ πιανει λιγο μακα.

Toyota Corolla KE30 + Toyota Corolla AE86
Find all posts by this user
02-06-2009, 05:36 PM
Post: #460
Technical problems (Greek language)
παιδες εχω μια απορια.στο σταματα ξεκινα το αυτοκινητο μου σκουνταει.γιατι?κεντρικος δεν εχει κενα.μηπως να χριαζετε να αλλαξω τις ροδελες απο το διαφορικο?
Find all posts by this user


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  General and Offtopic discussion (Greek) #2 nmwisima 569 395,203 12-31-2019 06:49 PM
Last Post: Roku_trueno
  PROJECT : ITBize it !!! GREEK VERSION ... alimonos 112 91,365 01-09-2014 08:21 PM
Last Post: Bean
  New Greek Member: Drift Car Wash DRIFTCARWASH 22 28,357 05-08-2013 10:46 AM
Last Post: nmwisima
  "When" by Euripides! *Greek* nmwisima 3 8,414 07-02-2012 12:04 PM
Last Post: Roku_trueno
  Stock AE86 Dynoed (Greek) Rosedrift 28 23,802 04-30-2012 07:55 PM
Last Post: Apsogos

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | AEU86 | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication