prosthiki se pisw anartisi
11-19-2008, 02:06 PM
Post: #11
prosthiki se pisw anartisi
Αυτό είναι AGX από Camaro... Smile Τ3 coilover με 4.5kgr/mm γραμμικό ελατήριο. Για τα δικά μου γούστα μη σου πώ ότι είναι και μαλακό για το δρόμο...
Είναι βέβαια πιό πολυπλοκο το θέμα. Καταρχάς η ρύθμιση είναι άκυρη. Επηρεάζει ελάχιστα στις αργές ταχύτητες μόνο. Στις μεσαίες μου φαίνεται γενικά μαλακό και στα πολύ απότομα ενίοτε χοροπηδάει. Βέβαια παίζει ρόλο και το γραμμικό ελατήριο. Πιστέυω ότι αν το συνδύαζες με κανα apex τρίκιλο προοδευτικό θα ήταν αρκετά πιό άνετο.

Γενικά εγκρίνω λοιπόν χρήση στο δρόμο αλλά δεν παίρνω την ευθύνη... Tongue

SFD
Find all posts by this user
11-19-2008, 08:20 PM
Post: #12
prosthiki se pisw anartisi
αυτά λέω κι εγώ να βάλω :wink:
εμένα τώρα με τα ΚΥΒ άσπρα και linea rosso ελατήρια χαμηλώματος αγνώστων λοιπων στοιχείων είναι λίγο μαλακό ... πιστεύω με τα Καμαρίσια θα το φτιάξω όπως θέλω...
Για τα brackets δε μου έιπες ...

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
11-19-2008, 08:53 PM
Post: #13
prosthiki se pisw anartisi
Α. Λοιπόν. Έχουμε και λέμε: Αν και εφόσον είσαι τόσο χαμηλά ώστε το κάτω μπράτσο να είναι οριζόντιο ή να αρχίσει να έχει αρνητική γωνία, βάζοντας τα ΤRBs αποκτάς γενικά κράτημα αλλά κυρίως σταθερότητα όταν επιταχύνεις. Μέχρι να το μάθεις σου δίνει εντονότερα σημάδια υποστροφής, αλλά στην πράξη σου επιτρέπει να πατάς από πιό νωρίς και περισσότερο γκάζι... Για πάντες πάλι μετράει από την άποψη ότι σου δίνει καλύτερο έλεγχο και με γκάζι και με τιμόνι. Βέβαια έχεις περισσότερο grip πίσω, άρα υποτίθεται δεν επιτρέπει υπερστροφή, αλλά αυτό ξεπερνιέται αν πάς πιο γρήγορα... Evil Επίσης σου δίνει τη δυνατότητα να παίξεις με πιό σκληρή ρύθμιση πίσω αντιστρεπτικής, ή πιό μαλακά ελατήρια εμπρός.

Ελπίζω να μη σε ζάλισα! Huh

SFD
Find all posts by this user
11-19-2008, 09:50 PM
Post: #14
prosthiki se pisw anartisi
κάθε άλλο Σταύρο !!! ευχαριστώ για το χρόνο και τη διάθεσή σου να μοιραστείς μαζί μας εμπειρίες , μπας και γλυτώσουμε από άχρηστα πολυδιαφημισμένα ή μη "καλούδια" και αγοράσουμε ότι μας έιναι απαραίτητο Respect!

AE86 FANATIC!!!
Find all posts by this user
11-19-2008, 10:01 PM
Post: #15
prosthiki se pisw anartisi
κανένα πρόβλημα... Είμαι στη διάθεση σας!! Thumbs up!

SFD
Find all posts by this user
11-20-2008, 07:51 PM
Post: #16
prosthiki se pisw anartisi
Wraios Staure! Perrito na pw oti xrwstas volta apo deutera.... Cool

PS:Sorry gia ta greeklish, alla eimai se net cafe k den exei ellhnika... Banging head

JapanPower

UoP Racing website
UoP Racing videos

Racing, because football, basketball, tennis & golf only require ONE ball....
Visit this user's website Find all posts by this user
11-21-2008, 10:09 PM
Post: #17
prosthiki se pisw anartisi
Έρχομαι Χαρούλη! Είμαι έτοιμος να μετρήσουμε Ομπλό... Evil

SFD
Find all posts by this user


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | AEU86 | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication